Лікувальний компресійний трикотаж - призначення, вибір, ступінь компресії


Компресійний трикотаж сьогодні є обов'язковим пунктом в лікуванні хронічної венозної недостатності. Існує хибна думка, що лікувальний компресійний трикотаж спотворює ноги, є дискомфортним і грубо зробленим виробом. Завдяки новим технологіям, а саме впровадженню мікрофібрінового волокна, трикотаж набув вигляду звичайних непрозорих виробів, що володіють властивістю повітропроникності, а також став комфортним у використанні. Єдиний недолік – це складність при надяганні з ранку, але протягом деякого часу і з досвідом цей недолік повністю усувається.

Компресійний трикотаж призначають практично при всіх стадіях варикозу і хронічної венозної недостатності.

При варикозі відбувається здавлювання ззовні варикозно-розширених вен, через що в них зменшується обсяг застояної крові, що сприяє припиненню подальшого розширення венозної стінки і утворення тромбів у венах. При цьому венозна кров скидається в систему глибоких вен, що відповідає нормальній фізіології людини.

При ураженні глибоких вен і застої венозної крові в них відбувається їх здавлення, що сприяє кращому відтоку крові до серця.

При тому чи іншому виді ураження вен нижніх кінцівок лікувальна компресія дозволяє істотно знизити ризик утворення тромбів.

Відмінності від звичайного трикотажу

Людина, яка вперше спробувала надіти лікувальний трикотаж, миттєво відчуває легкість в ногах. Дані вироби досить важко одягнути на ногу через високий тиск, який впливає на область щиколотки, гомілки і стегна, стандартизованого по класах і однаково прийнятого в країнах Європи і Північної Америки. Відповідно до світових стандартів, ступінь даного тиску знижується від рівня стопи до стегна, для забезпечення оптимального кровотоку в нозі. Еластичність трикотажа забезпечуэться спеціальними матеріалами. Лікувальний медичний трикотаж підбирається суто індивідуально за розмірами ноги пацієнта; крім того, існує безліч варіантів забарвлення.

Догляд за лікувальним компресійним трикотажем

При наявності проблем з нігтями або пальцями стоп можливе використання відкритих виробів (без носка). Дані вироби слід прати щодня, з милом і сушити в закритому від сонця приміщенні, без впливу високих температур (батарея, праска). Оптимальний варіант – придбати 2 пари виробу для регулярної зміни.

Альтернатива лікувальному компресійному трикотажу

Існують лікувальні компресійні еластичні бинти. Однак слід зазначити, що їх застосування вимагає вміння правильно накладати бинт на ногу, не кажучи вже про те, що самостійно це зробити практично неможливо.

Еластичні бинти дешевші, ніж компресійний трикотаж, однак вони досить швидко втрачають свою еластичність і відповідно не створюють необхідний тиск.

Побічна дія

Може виникнути лише при неправильному підборі компресійного трикотажу.

Протипоказання до використання лікувального компресійного трикотажу

При систолічному тискові нижче 80 мм рт. ст. в артеріях нижніх кінцівок лікувальний компресійний трікот протипоказаний. Також протипоказанням може бути підвищена чутливість і запальні процеси шкіри, наявність трофічних виразок. Саме тому дані вироби призначає тільки Ваш лікуючий лікар (судинний хірург, флеболог).

Вибір виробу із компресійного трикотажу

Існують спеціалізовані магазини та аптеки, де представники виробника знімають розміри ноги і підбирають виріб індивідуально для Вас, ступінь компресії призначає лікуючий лікар. Не можна купувати лікувальний компресійний трикотаж з рук. Справжні компресійні вироби класифікуються за ступенем компресії (тиску) в мм. рт. ст. Якість, компресія і власне лікувальний ефект оригінальних виробів підтверджуються безліччю ліцензій і сертифікатів якості.

Ступінь компресії лікувального трикотажу

Існує профілактична компресія і лікувальні компресії.

• Компресія класу 1 (профілактична) - 18-21 мм. рт. ст.

Призначається при початкових стадіях варикозної хвороби і в післяопераційному періоді, а також для профілактики розвитку варикозної хвороби.

• Компресія класу 2 (лікувальна) - 23-32 мм. рт. ст.

Призначається при більш занедбаних стадіях варикозної хвороби, а також для лікування хронічної венозної недостатності при тромбозі глибоких вен і посттромботичної хвороби.

• Компресія класу 3 (лікувальна) - 34-46 мм. рт. ст.

Призначається при складних лімфостазах (лімфедемі).

Призначення лікувального компресійного трикотажу

Призначає виріб тільки Ваш лікуючий лікар. Це не завжди судинний хірург (флеболог), це може бути терапевт, акушер-гінеколог або хірург. Головне, щоб фахівець володів знаннями з використання лікувальної компресії.

Термін придатності лікувального трикотажу

Найбільш відомі виробники рекомендують носити трикотаж не більше 5-6 місяців, оскільки будь-який виріб починає втрачати свої властивості саме через півроку. Можна носити трикотаж і довше, але лікувальний ефект буде поступово зменшуватися.

Компресійний трикотаж в лікуванні захворювання вен. Варикозна хвороба:


 
ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЗУ ЛАЗЕРОМ - ЦЕ:

- можливість залишити клініку відразу після процедури;
- безпека та малоінвазивність;
- відсутність болю (маніпуляція часто проводиться під місцевою анестезією, іноді пацієнта занурюють в медикаментозний сон);
- короткий період реабілітації;
- відсутність ускладнень;
- відсутність рубців і шрамів.

Вартість консультації судинного хірурга, флеболога - 300 грн.

Запис за телефоном: (067) 764-55-12
 
ksh.kiev.ua 2012-2018