Ендовенозна лазерна коагуляція варикозно-розширених вен (ЕВЛК)


Ендовенозна лазерна коагуляція варикозно-розширених вен (ЕВЛК) – інноваційний метод лікування варикозної хвороби, спрямований на усунення патологічного рефлюксу крові в поверхневі і перфорантні вени за допомогою випромінювання теплової енергії лазера.

В Україні технологія ЕВЛК користується великим попитом як у судинних хірургів, так і у пацієнтів. Також існує досить багато публікацій на дану тему. Зараз опубліковано перші монографії та методичні рекомендації.

Але, незважаючи на отриманий досвід, технологія ЕВЛК в наш час ще далека від досконалості. Йдуть активні дослідження в двох напрямках:

- повна стандартизація методу, уточнення показань і протипоказань до процедури;

- визначення оптимальної довжини хвилі лазера, що використовується для ЕВЛК, оскыльки в цьому питанні все ще немає єдиної думки.

У клініці судинної хірургії одними з перших в Україні почали використовувати лазер Dornier (США) з довжиною хвилі 940 нм.

Зараз використовується більш сучасний лазер Biolitec laser 1470 нм з радіальними світловодами, що дозволяє оперувати навіть запущені стадії варикозної хвороби.Механізм впливу лазера на варикозно змінену вену

Принцип ЕВЛК ґрунтується на лазерному термовпливі на внутрішню стінку вени, а також на кров в просвіті вени. Під дією лазерного імпульсу в крові утворюється пара (кров просто закипає в просвіті вени). При цьому процесі відбувається пошкодження внутрішнього просвіту вени і утворення стабільного тромбу в просвіті вени. Цей тромб повністю закриває просвіт вени і з часом переростає в сполучну тканину.

Підготовка пацієнта до ендовенозной лазерної коагуляції

Як правило, спеціальної підготовки перед операцією пацієнт не потребує. Всі пацієнти проходять стандартні обстеження при надходженні до стаціонару і голять нижню кінцівку перед операцією. Також судинний хірург наносить маркером на шкіру спеціальну розмітку за результатами доплерографії.

Техніка проведення ЕВЛК складається з п'яти послідовних кроків:

1. Пункція великої підшкірної вени і проведення в її просвіт провідника лазера.

2. Введення в провідник спеціального світловода.

3. Інфільтрація прилеглих до вени тканин для запобігання опіку.

4. Власне проведення ендовенозної лазерної коагуляції.

5. Видалення через проколи варикозно-розширених притоків ВПВ.Післяопераційний період

- одразу з операційного столу пацієнт активізується і подальше лікування відбувається амбулаторно;

- постійна компресія оперованої кінцівки становить близько 5 діб. Надалі пацієнтові рекомендується носити компресійний трикотаж тільки вдень;

- зняття пластирів відбувається на 8-10 добу після операції.

До нормальних явищ в післяопераційний період слід відносити:

- помірний біль в області оперованої кінцівки, який купується анальгетиками;

- поява синців в місцях коагуляції і видалення вен, які сходять протягом 2-4 тижнів після операції;

- відчуття «тяжа» вздовж внутрішньої поверхні стегна (коагульована велика підшкірна вена). Як правило, дане почуття проходить в термін до 1,5 місяця;

- короткочасне підвищення температури тіла після проведення ЕВЛК.

 
ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЗУ ЛАЗЕРОМ - ЦЕ:

- можливість залишити клініку відразу після процедури;
- безпека та малоінвазивність;
- відсутність болю (маніпуляція часто проводиться під місцевою анестезією, іноді пацієнта занурюють в медикаментозний сон);
- короткий період реабілітації;
- відсутність ускладнень;
- відсутність рубців і шрамів.

Вартість консультації судинного хірурга, флеболога - 300 грн.

Запис за телефоном: (067) 764-55-12
 
ksh.kiev.ua 2012-2018