Склеротерапія - процедура, підготовка, методи і курс лікування


Склеротерапія сьогодні є одним з найпоширеніших методів у флебології для лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок.

Суть склеротерапії полягає в тому, що в змінену вену вводяться спеціальні ліки (склерозант). Цей препарат викликає склеювання варикозно-розширеної вени зсередини, згодом вена зникає. Даний метод лікування дозволяє отримати хороший результат і зберегти його на тривалий час, а також на все життя. Іноді застосування склеротерапії в флебології не приносить очікуваного ефекту, хоча і дає помітні поліпшення.

Процедура склеротерапії

Процедура компресійної склеротерапії полягає у введенні склерозанта у варикозно-змінену вену. Під час одного сеансу можна ввести до 10 мл склерозанта, що становить близько 10 уколів. На весь курс лікування може знадобитися від 2 до 4 сеансів компресійної склеротерапії.

Дані курси лікування зазвичай переносяться легко і не вимагають додаткового знеболення, в основному в процесі склеротерапії використовують шприци з тонкою атравматичною голкою, що не викликає при уколі вираженого болю.

Склерозант дозволений для застосування в Україні («Склеровейн», Швейцарія), абсолютно безпечний і має знеболювальну дію, хоча іноді і викликає відчуття незначного поколювання або печіння. У процесі сеансу склеротерапії хірург накладає спеціальні компресійні валики на місця уколів. В кінці процедури хірург накладає еластичний бинт або спеціальний еластичний компресійний трикотаж.

Підготовка до склеротерапії:

пацієнт зобов'язаний попередити свого лікаря про прийом гормональних або протизапальних препаратів, оскільки ці препарати необхідно відмінити перед початком лікування;

• за 3 дні до початку лікування слід повністю виключити вживання алкогольних напоїв;
• перед сеансом склеротерапії не слід наносити на шкіру різні креми і проводити епіляцію;
• перед сеансом необхідно прийняти гігієнічний душ;
• бажано перед процедурою одягнути зручне взуття і вільні штани.

Після склеротерапії:

• протягом години піша прогулянка;
• виключити тривале перебування в положенні стоячи або сидячи;
• з 3-го дня після сеансу дозволяється гігієнічний душ;
• протягом 2-х місяців необхідно виключити прийом лазні або сауни.

Методи застосування склеротерапії

Cклеротерапія + ендовенозна лазерна коагуляція (ЕВЛК)

Ендовенозна лазерна коагуляція великих варикозно змінених вен в поєднанні з компресійною склеротерапиєю дозволяє отримати найкращі та тривалі результати в лікуванні варикозного розширення вен. Ефективність даного методу не поступається класичній методиці, а косметичність процедури навіть не варто і порівнювати.

Компресійна склеротерапія при лікуванні трофічних виразок

Найчастішою причиною появи трофічних виразок є хронічна венозна недостатність. За допомогою доплерографії можна прицільно виконати облітерацію перфорантних вен, які є основною причиною появи трофічних виразок.

Сучасні методи лікування варикозної хвороби. Склеротерапія і ендовенозна лазерна коагуляція:


 
ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЗУ ЛАЗЕРОМ - ЦЕ:

- можливість залишити клініку відразу після процедури;
- безпека та малоінвазивність;
- відсутність болю (маніпуляція часто проводиться під місцевою анестезією, іноді пацієнта занурюють в медикаментозний сон);
- короткий період реабілітації;
- відсутність ускладнень;
- відсутність рубців і шрамів.

Вартість консультації судинного хірурга, флеболога - 300 грн.

Запис за телефоном: (067) 764-55-12
 
ksh.kiev.ua 2012-2018