Ангіотрофоневроз (Хвороба Рейно) - причини захворювання, симптоми, діагностика, лікування


Ангіотрофоневроз (Хвороба Рейно) - захворювання розвивається внаслідок тривалого спазму артерій дрібного калібру (артеріол) і проявляється у вигляді порушення живлення тканин кінцівок. Патогенез епізоду ішемії полягає в підвищеному тонусі симпатичної нервової системи.

Переважно відбувається двобічне ураження верхніх кінцівок, як правило. Ангіотрофоневроз (Хвороба Рейно) зустрічається у 3-5% населення планети, серед жінок в 5 разів частіше, ніж у чоловіків.

Вперше захворювання описав Моріс Рейно, лікар з Франції, в 1862 році.

Причини виникнення хвороби Рейно

В основі захворювання лежить генетичний фактор. Однак, існують фактори ризику, які провокують розвиток хвороби. Такі як:

- часті й тривалі переохолодження верхніх і нижніх кінцівок (похолодання пальців);
- часта травматизація пальців рук і стоп;
- захворювання ендокринних залоз (щитовидна залоза, статеві залози);
- частий емоційний стрес.

Найчастіше хворіють жінки у віці від 20 до 40 років, нерідко відбувається поєднання захворювання з мігренню. Статистично частіше ангіотрофоневроз (хвороба Рейно) виникає у піаністів і друкарок.

Симптоми хвороби Рейно

Існує 3 стадії ангіотрофоневрозу (синдром Рейно):

I стадія: ангіоспастична (короткочасний спазм артерій 2-3 фаланг кисті або 1-3 фаланг стопи, що проявляється як мерзлякуватість пальців, похолодання пальців, їх блідість, а також пітливість; на зміну спазму швидко настає розширення артерій, і як наслідок наступає почервоніння шкіри , відчуття тепла в пальцях);

II стадія: ангіопаралітична (вся кисть і пальці набувають синюшного кольору, виникає набряк і пастозність пальців кисті і стопи);

III стадія: трофопаралітична (розвиток панарицію і трофічних виразок, виникають вогнища поверхневих некрозів м'яких тканин пальців, після їх відторгнення з'являються довгостроково незагойні виразки).

Діагностика хвороби Рейно

Для хворих на ангіотрофоневроз (хвороба Рейно) переважно специфічне порушення циркуляції крові в дрібних артеріях, що виявляється в таких симптомах як: пітливість, мерзлякуватість пальців і реакції на холод у вигляді збліднення пальців і похолодання пальців.

Для визначення порушення мікроциркуляції використовують реовазографію кінцівок. Слід зазначити, що у пацієнтів з даним синдромом не відзначають порушення магістрального кровотоку.

Лікування хвороби Рейно

Лікування ангіотрофоневрозу (хвороба Рейно) полягає в консервативному (медикаментозному) і, за потреби, хірургічному методі.

Консервативний метод:

- курси ангіопротекторів і судинорозширювальних ліків.

Застосування даних курсів проводиться протягом життя хворого, оскількик ці препарати не усувають причину хвороби, а лише знімають симптоми. Однак, при тривалому прийомі цих ліків настає розвиток різних ускладнень (ураження печінки і нирок).

Хірургічний метод
:

Операція симпатектомії (грудна симпатектомія - при ураженні верхніх кінцівок і поперекова симпатектомія - при ураженні нижніх кінцівок). Суть даного методу полягає в перетині нервових стовбурів, які відповідають за іннервацію судин (викликаючи їх спазм), таким чином спазм минає і артерії розширюються. Зазначу, що симпатектомія значно поширена на Заході, як лікування гіпергідрозу і ангіодистонії (пітливість і похолодання пальців) без застосування консервативного методу.


Ординатор клініки судинної хірургії (судинний хірург, флеболог)

О.С. Родіонов


 
ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЗУ ЛАЗЕРОМ - ЦЕ:

- можливість залишити клініку відразу після процедури;
- безпека та малоінвазивність;
- відсутність болю (маніпуляція часто проводиться під місцевою анестезією, іноді пацієнта занурюють в медикаментозний сон);
- короткий період реабілітації;
- відсутність ускладнень;
- відсутність рубців і шрамів.

Вартість консультації судинного хірурга, флеболога - 300 грн.

Запис за телефоном: (067) 764-55-12
 
ksh.kiev.ua 2012-2018